Volvo

Merkkihuolto, varaosat ja takuutyöt

Volvo omamekaanikko

Arvoisa Volvon omistaja,

SCC - Sports Car Centerin Volvo valtuutettu – merkkihuolto palvelee teitä kaikissa ajoneuvoon liittyvissä huolto, lisävaruste ja korjaustarpeissa. Huollossamme sinua ja autoasi palvelee maamme parhaiten koulutetut ja kokeneimmat huollon ammattilaiset. Olemme Helsingin ainoa sertifioitu (VPS) Volvo Personal Service -huoltopiste.

Volvo valtuutetussa – merkkihuollossamme teitä palvelee Volvo omamekaanikko. Volvo Omamekaanikko tuntee sinut ja autosi. Voit hoitaa kaikki autosi huoltoasiat yhden henkilön kautta huollon ajanvarauksesta auton luovutukseen asti. Omamekaanikko oppii tuntemaan sinut yhtä hyvin kuin autosi! Volvo huoltomme palvelu on erittäin nopeaa ja joustavaa.

 

Volvo Huolto:

Voit varata huoltosi puhelimitse tai sähköpostitse tai täyttämällä yhteydenottolomakkeen:
Varaa aika sähköisesti volvo

 SCC Varaa huolto puhelimitse

 

SCC Varaa huolto sähköpostitse 

 

Volvo omamekaanikko-palvelu

 Volvo omamekaanikko-palvelu 2

Volvo huollon henkilökunta ja omamekaanikoiden yhteystiedot:

 

OMAMEKAANIKOT

 

 
teemu daniil

Teemu Aalto

Daniil Bagirov

Omamekaanikko

Omamekaanikko

040 582 6965

040 920 8872

teemu.aalto@scc.fi

daniil.bagirov@scc.fi

tomi jukka

Tomi Huttunen

Jukka Jokinen

Omamekaanikko

Omamekaanikko

040 545 2525

040 582 6936

tomi.huttunen@scc.fi

jukka.jokinen@scc.fi

antti risto

Antti Kaipainen

Risto Prusti

Omamekaanikko

Omamekaanikko

040 582 6928

040 582 6951

antti.kaipainen@scc.fi

risto.prusti@scc.fi

   

pasi

Luukas Ström

Pasi Haimi

Luukas Ström

Palvelupäällikkö

Omamekaanikko

040 052 5680

040 052 5680

pasi.haimi@scc.fi

 

VARAOSAMYYNTI

 

luukas.strom@scc.fi

 

 

 

marko kai

Marko Räsänen

Kai Rekonen

Varaosamyyjä

Varaosamyyjä

040 920 8745

040 513 2101

marko.rasanen@scc.fi

 

HALLINTO

kai.rekonen@scc.fi

 

Franz Savolainen

 

Heini Anderson 

 Franz Savolainen  Heini Andersson
 Korjaamopäällikkö  Varaosavastaava
 040 920 8551  040 920 8525
 franz.savolainen@scc.fi heini.andersson@scc.fi

 

 

Yhteystiedot

Volvo huolto ja varaosat:

Sports Car Center Airport / Autoservia

Aamuruskontie 12
00750 Helsinki

Volvo huolto ja varaosat puh: 0300 472235

Sähköposti:

Huolto: huolto.volvo@scc.fi

Varaosat: varaosat.volvo@scc.fi

Avoinna: Ma-Pe 07:00 - 18:00 

Huom. 0300 Yritysnumeroon soittaminen maksaa 0,59€/min. Hinta sisältää alv. 24%

Nimi

Sähköpostiosoite

Puhelinnumero

Rekisterinumero

Huollon syy

Kiitos! Palaamme pian asiaan.
Lähetys epäonnistui.

Käytämme evästeitä, jotta voimme tarjota mahdollisimman hyvän käyttäjäkokemuksen. Käyttämällä sivustoa hyväksyt evästeiden käytön.

© 2016 Sports Car Center. All rights reserved.